Menu
Sepetim

Blog RSS Feed

02 Aug Yöresel gıda tercih edilmeye başladı
admin 28 6569
Yöresel gıda tercih edilmeye başladıTüketici zihnindeki bu gelişmeler , “geleneksel ürünler”, “yerel ürünler”, “tipik ürünler” ve “coğrafi işaretli ürünler” olarak tanımlanan özel bir ürün grubu pazarının oluşma talebini arttırmıştıÜrünlerin coğrafi kimliği tüketici zihninde kalite ve güven algısı yaratması açısından, değişen tüketim alışkanlıkları..
02 Aug Hatay mutfağının lezzetleri UNESCO tarafından tescillendi
admin 12 3591
Hatay mutfağının lezzetleri UNESCO tarafından tescillendiHatay, Gaziantep’ten sonra bu ödüle layık görülen ikinci Türkiye şehri olduBirleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), gastronomi alanında Hatay'ı 'Yaratıcı Şehirler Ağı'na layık gördü. Böylece Hatay mutfağının lezzetleri tescillenmiş oldu.Euronews'in haberine göre, Kültürel ..
02 Aug Yöresel Ürünler Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ?
admin 2 3261
Yöresel Ürünler Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ?Yöresel ürünler artık istediğiniz zaman kapınıza kadar geliyor. Ülkemizin dört bir yanında organik, doğal ve sağlıklı olarak yetişen yöresel ürünler doğal ve mis kokulu meyveler, sebzeler oldukça tercih ediliyor. Tarımsal üretim günümüzde birçok yerde kimyasal ve hormon içeren maddeler kullanılarak ..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)