Yöresel gıda tercih edilmeye başladı

Tüketici zihnindeki bu gelişmeler , “geleneksel ürünler”, “yerel ürünler”, “tipik ürünler” ve “coğrafi işaretli ürünler” olarak tanımlanan özel bir ürün grubu pazarının oluşma talebini arttırmıştı

Ürünlerin coğrafi kimliği tüketici zihninde kalite ve güven algısı yaratması açısından, değişen tüketim alışkanlıkları ile birlikte önem kazanmaya başlamıştır. Tüketici kaliteyi sadece gıda ürünlerinde aramamaktadır. Kültürel değerlerin korunması içgüdüsü, her çeşit geleneksel ürünün özel yöntemler ile üretilmesini daha değerli bularak, kültürel mirasa sahip çıkmaktadır.

Son zamanlarda tespit edilen hileli gıdalar ve gıdalarda hormon kullanılması vatandaşları yöresel gıdalara yönlendirmeye başladı.

Yöresel Ürünler Nelerdir?

Yöresel ürünler bir bölgeye ait olan ürünler ile üretilen çeşitli yemeklere ve içeceklere verilen isimdir. Ülkemiz dört mevsimin aktif bir şekilde yaşanabildiği ülkelerden bir tanesi olma özelliği sayesinde birbirinden farklı ürünlerin birbirinden farklı bölgelerde yetiştirilebildiği bir ülkedir. Bu sayede ülkemizde hemen hemen her bölgede o bölgenin iklimine özel olarak yetişebilen birçok farklı ürün bulunmaktadır. Bu ürünler kullanılarak üretilen yiyecekler, içeceklere yöresel ürünler denilmektedir. Ülkemiz yöresel ürünler baz alındığında oldukça zengin ülkelerin başında gelmektedir. Ülkemizde yöresel ürünler nelerdir sorusunun cevapları oldukça fazladır. Hemen hemen her bölgemizde oldukça lezzetli yöresel ürünler bulunmakta ve bu yöresel ürünlere talep her geçen gün artmaktadır

Farklı Yörelere Ait Farklı Yöresel Ürünler Nelerdir?

Farklı Yörelere Ait Farklı Yöresel Ürünler Nelerdir?

Ülkemizde her farklı yöreye ait farklı yöresel ürünler bulunmaktadır. Her yöresel ürün kendine has lezzeti ve kendisine has yapılması ile ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde yöresel ürünler nelerdir sorusunun en büyük cevabı şüphesiz Hatay yöresinden çıkmaktadır. Hatay yöresine ait birçok yöresel ürün bulunmakta ve bu ürünlerin her bir tanesi oldukça lezzetlidir. İnternet sitemiz üzerinden yapılan indirimli satışlardan faydalanarak siz de yöresel ürünlerin lezzetini deneyimleyebilir, ve farklı tatları yaşamanın keyfine varabilirsiniz.